joi, 6 august 2009

Urare din România



Mi-a placut acest indemn neaos, traditional si pur românesc, gasit/vazut în comuna Horia(alt mare român!) din judetul Tulcea.
Decât:,, locuitorii orasului/comunei ... va ureaza /doresc- farewell, welcome, wilkomen, drum bun, la revedere, bine ati venit sau bine ati plecat" , prefer de un milion de ori ,,Umblaţi cu bine "(parca urmeaza si un fel de ,,aveti grija de voi", voi ce credeti?).

Un comentariu:

Nikol spunea...

Suna muuult mai bine,intr-adevar!
Si mie mi-ar placea sa fiu intampinata cu acest mesaj decat cu cel obisnuit!

Cascada Pișoaia din Munții Bihor, voalul de apă cu travertin

  Sat Nemeș, comuna Vidra, Județul Alba, Munții Bihor, Grupa Apuseni Septembrie 2010             Dacă te uiţi pe hartă, această cascadă ...